Techniki sporządzania odlewów

Wykonywanie odlewów to skomplikowany proces, angażujący wielu specjalistów różnych dziedzin. Istnieje wiele rozmaitych metod tworzenia rzeczy za pomocą odlewania. Taką metodą wykonuje się niewielkie, złożone i precyzyjne części z metalu czy na przykład całe wielkie części silników. Przy wykonywaniu odlewów, niezależnie od wybranej techniki, podstawą jest precyzyjna matryca elementu. Jeśli bowiem matryca posiada wady, wszelkie powstałe odlewy będą je posiadały. Dla zmniejszenia ryzyka takich przypadków, matryce kontroluje się przy pomocy wiązki laserowej. Każda matryca może ponadto służyć tylko do wyprodukowania dokładnie ustalonej liczby przedmiotów, przyczyną tego jest prędkie zużywanie się tej matrycy.
tuleje
Najbardziej precyzyjne techniki Jedną z najbardziej precyzyjnych technik jaką tworzone są odlewy jest technika ciśnieniowa. Metal wlewany jest do formy pod wysokim ciśnieniem, co powoduje, że dokładnie przylega on do formy i nie powstają żadne nierówności. Odlewanie ciśnieniowe to najbardziej skuteczny sposób drobiazgowego odwzorowania matrycy, z uwagi jednak na konieczną specjalistyczną maszynerię do umieszczania metalu pod ciśnieniem, jest to też technika najdroższa. Koszt całego procesu znacznie podnosi konieczność odtwarzania formy po każdym jeje wykorzystaniu. Duże ciśnienie w połączeniu z wysoką temperaturą powodują zniszczenie formy po wykonaniu pojedynczego elementu.


Inni czytali też

Modele sprężarek powietrza oraz ich wykorzystanie

Chłodzenie
Sprężarki to świetne narzędzia, bez których ciężko wyobrazić sobie efektywny przemysł. Ich rolą jest zwiększanie ciśnienia powietrza, co jest kluczowe przy wielu typach produkcji. Jest wiele modeli sprężarek, które różnią się od siebie głównie sposobem uzyskiwania wyższego ciśnienia gazu. Prezentujemy katalog najważniejszych modeli sprężarek, które możesz zamówić na rodzimym rynku.
1 2